Тер'єри України Західної

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Тер'єри України Західної » Вельштер'єр » Стандарт породи


Стандарт породи

Сообщений 1 страница 3 из 3

1

Доброго дня! Відповідно до погоджень, щодо співпраці між wwwtuz.mybb.ru  та всеукраїнським порталом для мисливців, рибалок та любителів природи HuntingUkrainewww.HuntingUkraine.com. відгукуючись на пропозицію останніх, - надати (написати) статтю про вельштер'єрів, користуючись такою нагодою хочу розповісти про цю породу, а заодно і познайомитись.
Проживаємо ми у м.Львові, собак моя сім'я тримала з діда прадіда, і це як правило були норніки, - такси. Особисто я тримав лайок, ягдтер'єра, бедлінгтон тер'єра,  бультер'єра,  німецьку вівчарку та ротвейлера.
Після останнього собаки, який згинув в 12 річному віці, я вже й в думках ніколи не мав заводити знову собаку, а тим більше  декілька і бути заводчиком.
Почалось все як і буває у всіх, напрочуд просто і банально, щоб якось вбити час, з маленьким синочком вирішив піти на Краківський ринок у відділ природа, просто подивитись, але сльози чотирирічного сина і купа його благань на кшталт  “тато я буду чемний, буду кормити та вигулювати”  дали свої плоди, які я пожинаю й досі, і як результат у нас з'явилась маленька чорна Цилька лєклєрка ( ... зі слів продавця. Назвали її Сицилія, бо тато нібито був саме звідти), ідентичну по зовнішньому вигляді собачку я бачив по телевізору, один в один  як англійський той тер'єр.
Дуже хороша собачка, але яка підходить тим хто сидить переважно вдома і любить сюсюкати до песика на дивані. Найбільш мене виводило з себе коли та малявка (тепер їй два роки і важить вона 2 кг. 200 гр.) під час прогулянки о 6-й ранку робила крик на три під'їзди, бігла за котами  та пітбулями а потім втікала до мене на руки.
Тому потай від дружини я вирішив завести дійсно собаку так собаку, і коли я побачив одного разу на виставці у Львові вельшів, я закохався в цю породу і вирішив придбати песика, тим паче, що я мисливець і по духу це відповідало і імпонувало мені. Спочатку появився вельш Аслан, дружину поставив перед фактом, що Цильку потрібно віддати, бо два пси це занадто, але вирок був не на мою користь, - “ми вже до неї привикли”, і лише коли показав статтю про те що коли їй 2-3 кг. а кобелю 9-10 кг. можна не вгледіти і сука може не розродитись, отримавши добро, я тим самим в свою чергу ощасливив Цилькою свою куму.
Після того коли Аслан залишився сам, він почав гризти меблі. Беручи за основу приказку “клин клином вишибають”, я привіз йому з Москви іншу даму серця - Сіверську Цильду (з питомника Сіверський) а через деякий час взяв і Діну з Києва (питомник Каравелла Бріз).
Так, того не хотячи,  я став заводчиком  вельштер'єрів.

Що можна розповісти про цю породу? Насамперед хотів би почати з того, що це виключно моя суб'єктивна точка зору, в якій я намагався акумулювати всю інформацію про цю породу з різних джерел (яка інколи входила в  протиріччя одна одній), та власного досвіду.
Слід сказати, що  вельштер'єри мало розповсюджені на теренах України і відповідно невідомі для великого загалу любителів собак, не те що мисливців. Більшість при першому побаченні вельша плутають його з ердельтер'єром, оскільки вже бачили як фокса так і ягда.

Відразу хочу сказати, що пильний вельштер'єр спокійний та уважний спостерігач, він більш слухняний ніж інші тер'єри.  Вельштер'єр – прямий нащадок староанглійського чорно – підпалого  тер'єра. Він, як і його пращур був виведений в основному для травлі пацюків (щурів). Цей вид розваг на той час був дуже популярним серед робочого люду і набув  широкого розповсюдження  в XVII-XIX століттях по всій території Англії. Спритність і сила  вельштер'єра дозволили йому конкурувати  у таких розвагах і з іншими тер'єрами. За рахунок 
відбору, в послідуючих поколіннях було закріплено ті якості, які притаманні сучасним  вельштер'єрам, а саме “тер'єристість”. Теперішня назва була закріплена в стандарті породи в 1886 році. Починаючи з кінця  XIX століття  приваблива зовнішність і спокійний норов швидко зробили цю собаку виставковою. Слід сказати, що незважаючи на це, навіть через багато поколінь ця порода не втратила своїх робочих якостей, якими  вельштер'єр завдячує майже чотиристарічній селекції породи.
На перший погляд може скластися хибне враження, що  вельштер'єр поступається  в мисливських якостях як фокстер'єру так і ягдтер'єру, але як свідчать останні дані і власні спостереження, вельштер'єр вдало використовується в якості норової собаки по лисиці, єноту та борсуку. Крім того, він є непоганим загонщиком, іде по кров'яному сліду, а також добре піднімає птицю і дістає її з води.

Особливу увагу слід звернути на те, що як правило  вельштер'єр – це собака одного господаря. Він з задоволенням працює лише для однієї людини і психологічно залежить від неї, що безперечно знижує привабливість породи в очах мисливців.
З повною відповідальністю можу заявити, що при належній притравці та тренінгу вельш робиться чудовим а буває і видатним помічником на практичній охоті в будь – яку пору року.
Маючи невеликі габарити ця собака чудово почувається і в квартирі, а останнім часом її використовують безпосередньо як охоронця, що на мою думку заподіюється непоправна шкода породі, оскільки це насамперед мисливець.

Отже, вельштер'єр (або уельський тер'єр):

Країна: Об'єднане королівство Великобританія.
Загальний вид. Нарядний, виразний, пропорційно складений,  компактний.
Поведінка і характер. Слухняний, добре  управляємий, лагідний.
Характер врівноважений, веселий, дуже рідко боязкий.
Безстрашний мисливець, але не агресивний, хоча у випадку  необхідності  здатний тримати  звіра.

Офіційний стандарт, - вельштер'єра.

Вельштер'єр.

В Англії вельштер'єр відомий вже давно, але його чистопородне розведення почалось лише з другої половини  XIX століття. Стандарт породи був розроблений  в 1885 році, а затверджений в 1886 році.

СТАНДАРТ ФЦІ № 78 (від 20.01.1998)

ПОХОДЖЕННЯ: Англія.

ЗАСТОСУВАННЯ: Тер'єр.

КЛАСИФІКАЦІЯ ФЦІ: Группа 3. Тер'єри.
СЕКЦІЯ 1. Крупні і середнього розміру тер'єри.
Без випробовування робочих якостей.

ЗАГАЛЬНИЙ ВИД: Елегантний, діловий, гармонійний і компактний.

ПОВЕДІНКА І ТЕМПЕРАМЕНТ: Прив'язаний до людей, слухняний і легко керований. Життєрадісний і збиточний, рідко сором'язливий. Задиристий і безстрашний, але точно не агресивний, хоча завжди здатен постояти за себе при необхідності.

ГОЛОВА
Черепна частина: Череп плоский, в міру широкий між вухами.
Перехід від  лоба до морди: Не дуже визначений.

ЛИЦЕВА ЧАСТИНА
Мочка носа: Чорна.
Морда: Середньої довжини від  перелому до кінчика мочки носа.
Щелепи і зуби: Щелепи міцні, чітко виражені, достатньо глибокі, з сильною хваткою, з досконалим, правильним ножницеобразним прикусом, тобто верхні зуби щільно перекривають нижні і стоять перпендикулярно щелепам.
ОЧІ: Невеликі, поглиблені, темні; виражені, які вказують на темперамент. Круглі, випуклі очі не бажані.

ВУХА: Висячі на хрящі, трикутні, невеликі, не дуже тонкого полотна, посаджені доволі високо, направлені вперед і близько до щелеп.

ШИЯ: Середньої довжини і помірної товщини, злегка змикається, під нахилом елегантно входить в плечі.

КОЛОДКА
Спина (от холки до маклоків): Коротка.
Поясниця: Міцна.
Груди: Хорошої глибини, в міру широкі. Ребра зведені.

ХВІСТ: Добре посаджений, але держиться не занадто весело. Зазвичай купіруваний.

ПЕРЕДНІ КІНЦІВКИ: Ноги прямі і мускулисті, володіючи  масивним кістяком.
Плечі: Довгі, косі.
П'ясті: Вертикальні, міцні.

ЗАДНІ КІНЦІВКИ: Сильні.
Бедра: Мускулисті, Доброї довжини.
Скакальні суглоби: Добре вигнуті, плюсни короткі, з масивним кістяком.

ЛАПИ: Невеликі, округлі, котячі.

РУХИ: Передні і задні кінцівки  виносяться прямо вперед і паралельно. Лікті переміщуються чітко назад, працюючи без хиб по бокам корпусу, коліна не вивернуті а ні в середину а ні на ззовні.

ШЕРСТЬ: Дротяноподібна, жорстка, дуже щільна і густа. Одинарна сорочка не бажана.

ОКРАС: Рудо-бурий з чорним чепраком є бажаніший, або з чорно-сірим чепраком, без чорних штрихів на пальцях. Чорний колір нижче скакальних суглобів в вищій мірі не бажаний.

РАЗМІР: Висота в холці не перевищує 39,5 см (15,5 дюйм.).

ВАГА: 9-9,5 кг (20-21 фунт.).

ДЕФЕКТИ: Будь-які відхилення від вищевказаних пунктів повинно  розцінюватись як недоліки або пороки  в залежності від ступеню вираженості.
ПРИМІТКА: Пси (кобелі) повинні мати два явно нормальних сіменника, повністю  опущених в мошонку.

З історії розповсюдження вельштер'єра.

В Росію вельштер'єрів почали завозити на початку 70-х років минулого століття. В нашій країні розвиток породи пішов по двох напрямках. В мисливських організаціях вельштер'єрів готували як норну собаку для  охоти на лисицю, борсука і єнота. Деякі мисливці працювали з ними по качці і по копитним.

Вельші робочого типу виглядали дещо простіше, ніж виставочні: вони більш міцніші і широколобі. У робочого пса обов'язково повинна бути більш  жорстка шерсть, тому що на м'яку налипають сніг, реп'яхи і глина. Щодо роботи, то можна зустріти різних собак. Одні вельші працюють краще по борсуку, інші – по лисиці. Не всі собаки працюють хваткою, більшість обмежуються просто обгавкуванням. Але, ті з собак, що працюють хваткою, більшість беруть звіра лише по місцю. Така робота виключає травми. На відміну від ягдтер'єрів, рідко який вельш піде напролом, в більшості своїй це думаюча інтелігентна соціалізована собака, в руках умілого мисливця вельштер'єр стає  універсальною собакою.

На сьогоднішній день є такі вельші, з якими їх власники не ходять на охоту і не возять на притравки. Тому з такими собаками потрібно багато гуляти.  Вони можуть бути чудовими супутниками при туристичних рейдах, заміських прогулянках, бути чудовими охоронцями як на дачі так і в квартирі.

Зусиллями заводчиків і кінологів багато було зроблено задля того, щоб вельш затвердився в Росії та на теренах колишнього радянського союзу як мисливська собака.
На сьогоднішній день його популярність зростає,  завдяки універсальності, врівноваженій психіці, соціалізованості, невибагливості до утримання та стійкості до різних кліматичних умов перебування.
____________________________________

Заводчик вельштер'єрів Цяпало Роман Михайлович.(з/п from T.U.Z.)
конт. тел. 0677640373, 0502081099
Веб сторінка http://tuz.mybb.ru

Отредактировано Remer (2009-11-23 12:02:22)

0

2

[size=14]Стандарт породы ВЕЛЬШ-ТЕРЬЕР с КОММЕНТАРИЯМИ  [/size]
С КОММЕНТАРИЯМИ ДЖУДИО АУДИЗИО ДИ СОММА
(жирным шрифтом дается оригинальный текст стандарта, далее следуют комментарии)
Стандарт Вельштерьера за номером 78 был принят FCI 24 июня 1987 года.

   

ОБЩИЙ ВИД Сильный, с внешним видом рабо­тяги, компактный и гармоничный.

             Эта первая характеристика, бросающая в глаза, когда видишь красивого вельша. Он - «деревенская собака», более мощная и более крепкая, чем жесткошерстный фокстерьер, тем не менее, он обладает некоторой степенью элегантности и ли­ниями и пропорциями, типичные для терьеров среднего и большого размера.

 

ХАРАКТЕР Ласковый, послушный, легко под­дается дрессировке. Веселый, ред­ко проявляет робость. Подвижный и отважный, не агрессивный, хотя всегда готов защитить свое досто­инство в случае необходимости.

              Агрессивность проявляется исключительно по отношению к незнакомым людям. Подразумевается, что в кругу се­мьи вельш никогда не проявит агрес­сии, этот терьер никогда не проявит стра­ха перед другими собаками: он никогда не отступить и, тем не менее, он не скло­нен к дракам.

 

ГОЛОВА Черепная часть плоская, между ушами умеренной ширины. Че­люсти мощные, четко очерченные, но длинные и способны нанести серьезные раны противнику. Пере­ход ото лба к морде не слишком вы­ражен. Морда средней длины. Моч­ка носа черного цвета.

             Верхняя часть черепа не должна быть выпуклой. Пространство между ушам, описываемое в стандарте, более широ­кое, чем у жесткошерстного фокса. Кре­пость черепа проявляется в скулах и вы­ражено более ярко, чем у эрделя и фокса.

по стандарту он не слишком выражен, тем не менее, он более ярко выражен у вельша по сравнению с вышеназванны­ми породами. Длина морды равняется длине черепа.

 

ГЛАЗА Небольшие, правильно посажены, темного цвета, отражающие темпе­рамент собаки.   Нежелательны крупные и выпуклые глаза.

            Взгляд вельша с внутренним огоньком и, более чем у других пород терьеров, выражает некоторую жесткость.

 

УШИ V-образной формы; не очень тон­кие, довольно высоко поставленные направленные вперед и прилегают к щекам.

             Сгиб ушей должен быть менее высоким, в отличие от фокса и ирландского терье­ра, но более высокими, чем у эрделя. Если смотреть на голову спереди, кончик ушного полотна не должен идти к глазу под прямым углом, а направлен к боко­вой стороне головы.

 

ЗУБЫ Сильные челюсти, с правильным ножницеобразным прикусом с рез­цами, расположенными под пря­мым углом к челюсти. Верхние резцы расположены над нижними и соприкасаются с ними.

             Вельштерьер - это собака с сильной хват­кой. Правильный прикус указывает на корректное расположение зубов, доказы­вающие достаточное развитие нижней и верхней челюсти.

 

ШЕЯ Средний длины, мощная, слегка выгнутая, гармонично переходя­щая в плечи.

            Длина шеи равняется длине головы. Са­мое важное - это посадка головы. Выход шеи лишен каких-либо четких углов, что­бы шея была правильно немного накло­нена вперед, что обеспечивает правиль­ную посадку головы.

 

КОРПУС Короткая спина крепкая поясница, грудная клетка хорошо развита, достаточной глубины и длины.

           Грудь не должна быть «бочкообразной». Вельштерьер, как бы «заключен» в квад­рат: высота в холке равняется длине корпуса от верхней точки плеча до выс­тупа крестца.

 

ПЕРЕДНИЕ КОНЕЧНОСТИ Лопатки длинные, наклонены и плотно прилегают к корпусу. Силь­ные и мускулистые, с крепким костяком конечности. Отвестиые и крепкие пясти.

                Длина плечей и то, как они прилегают к корпусу, играет важное значение для так называемых «маятниковых» движений, типичных для передних конечностей. Плечо не очень длинное (более короткое, чем лопатка) и должно располагаться перпендикулярно к лопатке, образуя с ней угол в 90 градусов. Пясти прямо перпен­дикулярны земле.

 

ЗАДНИЕ КОНЕЧНОСТИ Крепкие, мускулистые бедра доста­точной длины и хорошо выражен­ными углами скакательных суста­вов. Задние конечности должны об­ладать крепким костяком. Плюсны отвесные, короткие, достаточно ко­стистые.

            У великолепных задних конеч­ностей большая берцовая кость не должна быть очень длинной,  чтобы не отводить скакательный сустав далеко назад. Этот дефект не должен быть ухудшен  с увеличением угла наклона колена. При осмотре сзади седалищный бугор выражен не настолько ярко как у жесткошерстного фокса.

 

ЛАПЫ Небольшие, округлые, собранные в комок.

             В стандарте не оговариваются цвет и фор­ма ногтей, но они должны быть всегда чер­ного цвета и короткие, таким образом, что­бы они не выступали за границу шерсти.

 

ХВОСТ Высоко посажен, не закидывается на спину. Обычно купируется. 

             Хвост «выходит» из крупа собаки под пря­мым углом. Обычно купируется на одну четверть в первые дни после рождения. Некрасиво смотрятся хвосты кривые или закинутые на спину.

 

ДВИЖЕНИЯ Задние и передние конечности дви­гаются прямо вперед. Локти двига­ются оставаясь свободными по бокам и параллельные спине. Коле­ни не выворачиваются ни внутрь, ни наружу.

           Типичные движения передних конечно­стей напоминают движение маятника. Задние конечности способны покрывать малое расстояние, в отличие от движе­ний, присущих породам с удлиненным корпусом. Как и у всех терьеров среднего или большого размера, скакательные су­ставы, если смотреть сзади, кажутся па­раллельными и немного сближаются при движении.

 

ШЕРСТЬ Жесткий, густой и обильный во­лос. Отсутствие подшерстка неже­лательно. ОКРАС

Предпочтителен - чепрачный ок­рас, допускается серо-чепрачный окрас без черных проточин на паль­цах. Черный окрас на задних конеч­ностях, низке скакательных суста­вов считается недостатком.

              Подпалины охватывают голову, внутрен­нюю часть шеи, передние конечности, вплоть до плеча и задние конечности. Разграничение двух окрасов должно быть четким. Нередко встречаются вельши, ко­торые имеют полный черный «ошей­ник» вокруг шеи, с черными плечами и бедрами. Сероподпалые собаки имеют более светлые подпалины с серым чеп­раком (окрас называется «гризли»).

 

РОСТ Высота в холке не должна превы­шать 39 см., вес 9-9,5 кг.

 
НЕДОСТАТКИ Какие-либо отклонения от вышепе­речисленных пунктов должно рас­цениваться как недостаток, чем он ярче выражены, тем серьезнее не­достаток.

 

ПРИМЕЧАНИЕ У кобелей должно быть два внешне нормальных семенника, полнос­тью опущенных в мошонку.

Отредактировано Remer (2010-03-15 16:54:33)

0

3

0


Вы здесь » Тер'єри України Західної » Вельштер'єр » Стандарт породи